O stavebnici

Znáte stavebnici SEVA, od výrobce BENEŠ a LÁT a.s.?
Ta krásná stavebnice, kde děti skládají dohromady modré hranoly a bílé krychle, ze kterých lze postavit úplně vše? Nakonec pomocí barevných destiček celé dílo opláští?

Tato stavebnice nás inspirovala k vývoji stavebnicového systému pro dospělé, který je chráněn u úřadu pro průmyslové vlastnictví.

Jedná se o ocelové spojky a dřevěné hoblované hranoly, pomocí nichž postavíte úplně vše. Ať se jedná o dětské hřiště, rozhlednu, pergolu, garážové stání, zahradní domek, chatu, nadzemní bazén, mobil Home, stavební buňku, nebo i dům.

Vaší kreativitě se meze nekladou a při troše fantazie si postavíte cokoli. Jako systém opláštění Můžete zvolit OSB, nebo QSB desky, překližkové desky, prkna, palubky, prostě cokoli, co se vám líbí.

Celý systém funguje jednoduše, kdy hoblované a upravené trámy lehce zasunete do ocelové spojky a zajistíte vruty. Nemusíte ovládat tesařské spoje a znát velké množství spojovacího materiálu. Prostě zasunete, zajistíte vruty a je hotovo.

Jedná se totiž o stavebnici pro velké děti. Každý z nás je tak trochu dítě a každý z nás si rád hraje.
Pomocí našich ocelových trámových spojek a konstrukčních hranolů vyfrézovaných přesně na rozměr, si můžete postavit úplně cokoli. Fantazii se meze nekladou.
Základní myšlenkou je, že každý modul má rozměr 1,25 x 2,5 m, aby bylo možné opláštit konstrukci jakoukoli deskou. Například sádrokartonová deska má rozměr 1,25 x 2 m, OSB a překližková deska má rozměr 1,25 x 2,5 m. Je to základní rozměr stavebních deskových materiálů. tyto rozměry jsou v konstrukci udávány vždy od středu hranolu do středu protilehlého hranolu. Výška 2,5 m je udávána buď od vnějšího okraje spodního hranolu, po vnější okraj horního hranolu, pokud nehodláte stavět výš, nebo opět od středu do středu, pokud bude konstrukce pokračovat o další patro.
Naše trámové spojky Play Modul jsou vyrobeny z oceli. Každá trámová spojka má v připojení pro hranol dva protilehlé otvory o průměru 8 mm, do kterých se instaluje konstrukční vrut, který zajistí celou konstrukci proti rozložení.
Z tohoto systému Play Modul postavíte vždy dokonalou a lehkou dřevěnou konstrukci pro jakýkoli účel, ať se jedná o dětské hřiště, venkovní nábytek, zahradní nářaďový domek, rekreační chatu, nebo dokonce i obytný dům.
Nejpoužívanější rozměr hranolů a spojek pro většinu konstrukcí je o průřezu 80 x 80 mm, můžeme vám ale dodat i pro rozměry hranolů 100 x 100 mm, 120 x 120 mm, 140 x 140 mm, či jiné atypické rozměry.
Naše trámová spojka Play Modul může mít jakýkoli tvar a jakoukoli povrchovou úpravu. V základu si můžete vybrat z povrchové úpravy galvanický zinek, nebo práškový lak v barvě bílá a antracit. Bílá barva má výhodu, že pokud budete chtít postavit barevné dětské hřiště, stačí jen nakoupit vhodnou barvu a stříkáním, nebo nátěrem barvu změnit dle svých požadavků.
Všechny konstrukce je vhodné stavět buď na betonovou základovou desku, betonové pilíře, nebo zemní vruty.
Stavební hranoly dodáváme v základu povrchově neošetřené, ale na přání jsme schopni hranoly impregnovat proti plísni a ošetřit povrchovou lazurou.